Jdi na obsah Jdi na menu
 

Purina Pro Plan

PRO PLAN PARTNER  

PRO PLAN PARTNER

Věrnostní bodový program určený  pro všechny majitelé psů a koček, kteří krmí své mazlíčky superpremiovým krmivem PRO PLAN. PRO PLAN PARTNER nabízí širokou nabídku hodnotných dárků pro čtyřnohé kamarády i jejich majitele. Věrnost krmivu PRO PLAN se opravdu vyplatí.

 

PRO PLAN® Puppy

Podobně jako děti mají i štěňata v tomto mimořádně kritickém stádiu života velmi specifické nároky na výživu.

Prvních pět měsíců života je pro vývoj imunitního systému štěněte zásadní. Dokud štěně saje mateřské mléko, přijímá od matky protilátky, které je v průběhu prvních týdnů života chrání před infekcemi.  V průběhu odstavu se množství protilátek přijímaných od matky snižuje a u štěněte se začíná vyvíjet vlastní imunita.

Imunitní systém štěněte zpočátku produkuje pouze malé množství protilátek, s přibývajícím věkem pak jejich tvorba stále stoupá. Až do doby, než imunitní systém štěněte zcela dozraje a bude organismu poskytovat protilátky v maximálně účinné koncentraci, hovoříme o fázi nevyzrálého imunitního systému.

Období nevyzrálé imunity může přetrvat až do pátého měsíce věku, což znamená, že v této fázi je štěně zranitelnější, co se týká infekcí a zažívacích obtíží. Veterináři a odborníci na výživu společnosti Purina vyvinuli pro řadu PRO PLAN® Puppy komplex živin OPTI START®, který štěňatům v tomto stádiu pomáhá.

Komplex živin OPTI START® obsažený ve všech recepturách PRO PLAN® pro štěňata (Puppy) obsahuje kolostrum, které prokazatelně posiluje a stimuluje imunitní systém a podporuje tak zrání a upevňování přirozené obranyschopnosti. OPTI START® navíc prospívá zažívacímu traktu štěňat tím, že udržuje příznivý poměr „prospěšných“ a „škodlivých“ bakterií ve střevě. Výjimečným přínosem komplexu OPTI START® je tedy nejen skutečnost, že usnadňuje vstřebávání živin z potravy a zajišťuje tak adekvátní váhový přírůstek a celkovou prosperitu organismu, ale také jeho schopnost snižovat riziko rozvoje infekcí a průjmu.

PRO PLAN® Adult

 

Stejně jako pro člověka, i pro zdravé zažívání psů je podstatné, aby mikroflóra přítomná ve střevech byla vyvážená. A stejně jako u lidí, i trávicí trakt zdravých psů obsahuje miliardy bakterií, „prospěšných“ i „škodlivých“. Jelikož bakterie obsažené ve střevech hrají klíčovou roli pro zachování dobrého zdraví psů, náš profesionální tým veterinářů a odborníků na výživu se zaměřil na zkoumání zdravotního stavu střevního traktu psů s cílem zjistit, jak je vyváženost střevní mikroflóry ovlivněna výživou.

PRO BIFIDUS je přírodní zdroj prebiotik, speciální vlákniny, která prokazatelně stimuluje růst „prospěšných“ bakterií (např. bifidobakterie) ve střevě, čímž prospívají celému trávicímu traktu a zlepšují tak celkový zdravotní stav psů.

Většina receptur PRO PLAN® Adult pro dospělé psy (Adult Small & Mini Health & Wellbeing, Adult Original, Adult Digestion, Adult Large Robust, Adult Large Athletic) obsahuje komplex PRO BIFIDUS.

PRO PLAN® Senior

 

Mozek psů stejně jako mozek lidský potřebuje stálý přísun glukózy, kterou mozkové buňky využívají jako „palivo“ zajišťující jejich správnou funkci. Kolem sedmého roku věku psů (tuto věkovou hranici odborníci považují u psů za začátek stárnutí*) nicméně mozkové buňky ztrácejí schopnost využívat glukózu jako zdroj energie.

S přibývajícím věkem psů, stejně jako u lidí, dochází k postupnému zpomalování mozkové činnosti a oslabování reaktivity mozku.

Řešením je poskytnout mozkovým buňkám alternativní zdroj energie. Soustředěný výzkum našeho týmu veterinářů a odborníků na výživu vedl k vývoji komplexu ANTI AGE™, průlomové kombinace živin obsahující triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (Medium Chain Triglycerides, MCT).

Triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT) jsou specifické tuky přijímané ve stravě, které se přirozeně vyskytují v některých rostlinných olejích, například v oleji kokosovém. MCT jsou jedinečné tím, že se velmi snadno mění v energii, kterou pak mohou pohotově využít stárnoucí mozkové buňky jako alternativní zdroj energie. Tímto způsobem dochází k obnovení normální mozkové činnosti.

Tato průlomová novinka v oblasti výživy je součástí receptury PRO PLAN ® Senior 7+ Original a PRO PLAN® Small & Mini Senior Health & Wellbeing 7+ jediného krmiva na trhu, které obsahuje patentovaný** komplex živin s triglyceridy se středně dlouhým řetězcem.

Více informací o tom, jak se s přibývajícím věkem mění nároky vašeho psa, o výše popsaném průlomovém nutričním přístupu, a několik tipů,jak mozek vašeho psa procvičovat, se dozvíte z „Průvodce PRO PLAN ® Senior - Péče o psy ve vyšším věku“, který je k dispozici zdarma v obchodech pro zvířata nebo na veterinárních klinikách.

* Odborníci v oblasti veterinární medicíny a výživy zvířat předpokládají, že většina psů začíná stárnout ve věku 7 let. U psů velkých plemen (>25kg) se tato hranice snižuje na 6 let.
** V patentovém řízení

 

více na http://www.proplan-pes.cz

 
 
 

 

 
 

 

© 2019 eStránky.cz | Tvorba webových stránek